Kalorifer ve Radyatör Tesisatı

Kalorifer Tesisatı Nedir?

Kalorifer tesisatı, kış aylarında bulunulan ortamlarda uygun sıcaklığın sağlanabilmesi için son derece dikkat edilmesi gereken sistemlerdir. Kalorifer tesisatında yapılacak hatalar ortam sıcaklığının dengesizleşmesine ve yeterince ısıtamama veya gereğinden fazla ısıtma gibi sıkıntılara yol açacaktır. Bu durum da kullanıcılara yüksek faturalar olarak dönüş sağlayacaktır. Peki bu tarz sıkıntılara düşmemek için nelere dikkat edilmelidir? Bu yazımızda kalorifer tesisatı hakkında dikkat edilmesi gereken noktalara değineceğiz.

Kalorifer tesisatı yapılırken dikkat edilmesi gereken ilk nokta tesisat borularının gidiş yönüdür. Tesisat yönü belirlenirken boruların mümkün olduğu kadar kısa ve az dönüşlü bir şekilde yapılmasına dikkat edilmelidir. Bu noktaya dikkat edildiği zaman ısı kaybı oluşmaz ve hem ısınma miktarı artar hem de tasarruf sağlanır.

Kalorifer tesisatı yapılırken son olarak kombi yeri seçiminin doğru yapılmasına dikkat edilmelidir. Kombinin banyo ya da mutfağa yakın olması bir ev için son derece önemlidir. Kombi banyo veya mutfağa ne kadar uzak olursa, o kadar su sarfiyatı artar. Bu durum da, sıcak suyun ulaşması için kombinin daha fazla çalışacağından gaz sarfiyatının da artmasına neden olacaktır. Tasarruf sağlamak için oldukça önemli bir nokta olan kombi yeri seçimi kalorifer tesisatında dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biridir.

Üç farklı kalorifer sistemi uygulaması vardır. Bunlar;
Bakır boru hat kaloriferi sistemi,

Yerden ısıtma sistemi,

Yerden dağıtma sistemi.
Bir binada hangi kalorifer sistemi uygulanacağına karar verirken şu üç noktaya dikkat edilmelidir: Binanın izolasyon yapısına,
Binanın veya dairenin kullanılır halde olup olmadığına,

Isıtma işleminin ne kadar süre ile yapılacağına,

Ortamda kalorifer tesisatından yüksek verimde faydalanabilmek için değindiğimiz bu noktalara son derece dikkat edilmelidir. Aynı zamanda firma tercihi yaparken kaliteli, işinde ehil firmalar tercih edilmelidir. Mardin Teknik Mardin ve çevresinde müşteri odaklı hizmet veren, genç, dinamik, güler yüzlü ve başarılı kadrosuyla kaorifer tesisatı alaında müşterilerine kesintisiz değer ve destek vermektedir.

Mardin Teknik Doğalgaz ve Enerji Sistemleri

Telefon 0531 663 26 61 / 0482 313 40 04 veya Sosyal Medya Hesaplarımız:


Ödeme Yöntemleri


Kredi Kartına 12 Taksit İmkanı

12 Ay Senetle Taksit İmkanı

Bir çok ödeme yöntemi için iletişime geçiniz.

Adres

Mardin Teknik
13 Mart Mah.
Eda Sokak. Berfin Apt Altı (Eski Akmercan çaprazı)
Yenişehir / Mardin

× Uzmanımıza Sorun?