Kombi & Klima Montajı

Kombi ve Klima Montajı Nedir?

Kombi montajı, evinizin ısınmasını sağlayan kombinin uygun ortam seçilerek uygun tesisat elemanları (vana, borular, baca borusu) ile bağlantısı sağlanarak güvenli bir şekilde monte edilmesi işlemidir.

Kombinin montaj edilecek ortamın projeye uygun bir şekilde seçilmesi gerekir. Eğer kombi dış ortama konulacaksa donmaya karşı önlem alınması gerekir. Kombinin dışına dolap ve ısı yalıtım malzemeleri kullanılması, kombinin kış aylarında donmalara karşı korunması sağlanmaktadır.

Kombi montajını yapacak firmanın yeterlilik belgelerine sahip, can ve mal sağlığına önem veren işin ehli uzman ekipler tarafından yapılması gerekir. Ayrıca kombinizi montaj edecek firmanın bulunduğunuz bölgedeki doğal gaz dağıtım firması tarafından yetkilendirilmiş firmalara tarafından yapılması gerekir.

Klima Montajı Nasıl Yapılır?

Klima montajı yapacak kişinin mutlaka sertifikalı, Diplomalı yada montaj ile ilgili bonservis belgesine haiz olması gerekmektedir. Aksi taktirde ağır yaralanmalara yada ölüme sebebiyet verebilir. Eğer klima montajını kendiniz yapmak istiyorsanız, en azından elektrik bağlantısını ve gaz açma işlemini bilir kişiye yaptırmanızı tavsiye ederim. Zira insan hayatı maldan önce gelir.

Eğer montaj yapılacak yer yüksek ve tehlikeli görünüyor ise bu işe kalkışmanızı tavsiye etmem ama balkon iç kısmına montaj yapılacak ise klima iç ve dış ünitesinin bağlantısını yaptıktan sonra yukarıda’da belirttiğim gibi elektrik ve gaz açma işlemini bilir kişiye yaptırınız.

Mardin Teknik Doğalgaz ve Enerji Sistemleri

Telefon 0531 663 26 61 / 0482 313 40 04 veya Sosyal Medya Hesaplarımız:


Ödeme Yöntemleri


Kredi Kartına 12 Taksit İmkanı

12 Ay Senetle Taksit İmkanı

Bir çok ödeme yöntemi için iletişime geçiniz.

Adres

Mardin Teknik
13 Mart Mah.
Eda Sokak. Berfin Apt Altı (Eski Akmercan çaprazı)
Yenişehir / Mardin

× Uzmanımıza Sorun?