Güneş Panelleri

Güneş Panelleri Nedir?

Yenilenebilir enerji kaynaklarının başında gelen Güneş’in verdiği ısı ve ışığı elektrik enerjisine çevirerek ev ve iş yerlerinde kullanılabilir hale getiren güneş paneli yapay enerji kaynaklarına göre çok daha avantajlıdır. Panellerin üzerinde bulunan güneş hücrelerine güneş ışınlar sayesinde doğru akım oluşmaya başlar. Bulunduğu bölgeye veya kullanıldığı mevsime göre elde edilen enerji miktarının ölçümleri yapılarak seri ya da paralel bir düzenek kurularak ev ya da iş yerlerine bağlanır. Elde edilen güneş enerjisini elektrik enerjisine dönüştüren bu uygulama ile buzdolabı, TV, şarj aleti gibi her türlü cihazı kolaylıkla çalıştırabilirsiniz.

Dayanıklı yapısı ile uzun yıllar kullanılarak enerji tasarrufu sağlamanızı yarayan güneş paneli tam bir çevre dostudur. Çevreyi kirletmez ve sessiz çalıştığı için rahatsızlık vermez. Günümüzde çok fazla tercih edilmesinin nedenlerinin başında yüksek verim sağlaması gelir. Özellikle güneşli günlerde verimi oldukça fazladır. Sağlayacağınız enerji tasarrufu ile faturalarınızın düşmesine yardımcı olur.

Elektrik enerjisinin olmadığı tarımsal alanlarda sulamada sondaj çalışmalarının yapılabilmesi için gerekli olan elektrik enerjisinin sağlanmasının büyük kolaylık sağlayan güneş paneli şehir dışı alanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Kolay kurulumu ile uzun yıllar kullanabileceğiniz bu ürünün hiçbir bakım maliyeti yoktur. Evlerin çatı, teras ya da balkonlarına monte edilebilir. Eğimli yapısı ile hem güneş ışınlarının daha iyi alınmasını sağlar hem de kışın üzerinde kar ve yağmur sularının birikmesi önlenmiş olur. Sessiz çalışır. Çevreye karbon monoksit, radyasyon, kükürt ya da duman yaymadığı için gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Gelişmiş teknolojik yapısı sayesinde tükenmeyen güneş enerjisinden yıllarca faydalanabilmenizi sağlar.

Güneş Enerjisinin Kullanım Alanları?

Maddi olarak bütçenize fayda sağlayan güneş paneli ülkemizde en fazla elektrik şebekesinin bulunmadığı şehir dışı alanlarda bulunan tarımsal arazilerde kullanımı tercih edilmektedir. Arazinin sulanması için ihtiyaç duyulan elektrik enerjisini temin eder. Açık arazi üzerine düz bir şekilde kurulan panellerin üzerine dik açıyla gelen ışınlardan yüksek verim elde edilir. Ayrıca su ısıtma amacıyla kullanılarak %60 ‘a varan fayda sağlar. Ev ve iş yerlerinde cihazların çalışmasına yardımcı olur. Hava ve orman gözlem alanlarında, deniz fenerlerinde, dağ evlerinde, bina dışı aydınlatmalarda, petrol boru hatlarının kurulumunda güneş panellerinden elde edilen enerjiye gereksinim duyulur. Ülke ekonomisine de büyük fayda sağlayan bu yöntem her mevsim güneş alan ülkemiz için büyük önem taşımaktadır.

Mardin Teknik Doğalgaz ve Enerji Sistemleri

Telefon 0531 663 26 61 / 0482 313 40 04 veya Sosyal Medya Hesaplarımız:


Ödeme Yöntemleri


Kredi Kartına 12 Taksit İmkanı

12 Ay Senetle Taksit İmkanı

Bir çok ödeme yöntemi için iletişime geçiniz.

Adres

Mardin Teknik
13 Mart Mah.
Eda Sokak. Berfin Apt Altı (Eski Akmercan çaprazı)
Yenişehir / Mardin

× Uzmanımıza Sorun?